Інтер’єр це внутрішній простір приміщення відображає внутрішній стан …

04.06.2018

Інтер’єр — це внутрішній простір приміщення, що відбиває внутрішній стан людини

Зі значенням слова «інтер’єр» знаком кожен з нас. Однак не кожен замислюється про те, що навколишнє оточення має досить сильний вплив не тільки на психоемоційний стан, але і на здоров’я в цілому. І тут важливу роль відіграють абсолютно всі дрібниці, яким часто не надають особливого значення. Щоб зрозуміти такі тонкощі і визначити, який краще стиль оформлення вибрати для свого житла, щоб він сприяв збереженню внутрішньої гармонії, потрібно трохи заглибитися в значення цього визначення. Необхідно розібрати основні моменти і виявити найбільш підходящі для себе варіанти.

Що таке інтер’єр?

Для початку дамо точне визначення цьому поняттю. Інтер’єр — це внутрішній простір приміщення, яке полягає в його архітектурному, художньому і функціональному оформленні. Тобто в це визначення вміщується і оздоблення стін з усіма фігурними гіпсокартонними конструкціями, арками, колонами і перегородками. Воно поширюється і на матеріал, який використовується для внутрішнього оформлення приміщення на стелі, стінах і підлозі. А також захоплює меблі і її розстановку в просторі, текстильне оформлення з різними декоративними штучками, аксесуари у вигляді ваз, статуеток, свічників і, природно, світлове оформлення приміщення. Всі ці елементи визначають загальну картину будинку: від того, наскільки правильним був підхід при її створенні, і залежить сприйняття і особисті відчуття людини, що знаходиться в такому просторі.

Також інтер’єр — це кольорове оформлення. Він може бути досить агресивним з яскравими контрастами або ж, навпаки, спокійним і загадковим. При виборі кольору важливу роль відіграє стилістика кімнат.

Інтер'єр це внутрішній простір приміщення відображає внутрішній стан ...

різновиди інтер’єру

Приміщення може нагадувати епоху Відродження. Іноді кімнати оформляють на зразок офісу або індіанського вігвама. Виходячи з цього, основні стилі інтер’єру можна розділити на три групи:

  1. Класичні, що з’явилися багато років тому.
  2. Сучасні, що відповідають нинішнім вимогам технологічного прогресу.
  3. Етнічні, характерні для певної народності.

І тут при оформленні житла необхідно вибрати не тільки варіанти, які підходять під особисті смаки, але і добре поєднувані один з одним стилі інтер’єру. Опис основних груп допоможе зробити правильний вибір для оформлення гармонійного простору будинку.

Класичний стиль

Досить популярний серед заможних сімей і літніх пар. До класики відносять такі стилі, як античний, де панують симетрія і простота. Гармонійні поєднання форм і спокійні відтінки обробки — основні характерні риси. Оригінальною варіацією античної теми є стиль ампір, прикрашений використанням дорогих матеріалів і химерною меблями з елементами різьби та шикарною оббивкою. Однак при оформленні слід все елементи максимально впорядкувати, щоб не створити хаос.

Ще один досить поширений варіант класичного оформлення — готичний стиль. Такий інтер’єр — це вигадливе оформлення приміщення. Його основні елементи: високі стелі, величезні стрілчасті вікна, скляні вітражі, різьблені меблі.

Інтер'єр це внутрішній простір приміщення відображає внутрішній стан ...

Говорячи про популярну класику, не можна не згадати про класицизм, де стриманість і одночасна «ошатність» є основними рисами стилю. Запозичена симетрія і гармонія античності тут доповнені масивними меблями і обробкою з дорогих матеріалів. До таких же дорогим варіантам оформлення можна віднести пишний і неповторний стиль бароко. Такий інтер’єр — це відмінний варіант для величезних приміщень, де потрібно зробити акцент на статус господарів будинку.

Стиль рококо також відносять до класики. Це найкраще рішення для спальні. Так звану будуарний такого оформлення оцінять люди, небайдужі до хитромудрих прикрас з великою кількістю декоративних елементів. Модерн теж вписався в групу класичних стилів. Для нього характерні плавні вигини і великі простори, візуально розділені на зони. Основний матеріал обробки — дерево.

Сучасне оформлення приміщень

У нинішньому світі дуже цінується раціональність. Тому стилі інтер’єру цієї групи високо функціональні і часто не мають зайвих елементів, що не володіють будь-якої користю. Одним з яскравих представників сучасних варіантів оформлення житла є інтер’єр в стилі конструктивізм. Це найкраще рішення для максимальної функціональності з мінімальною кількістю декору. Не так давно в окрему підгрупу з варіацій модерну був виділений стиль арт-деко, який відрізняється від класичного варіанту переплетенням плавних ліній з прямими. Йому характерна максимальна простота і розкіш одночасно.

Інтер'єр це внутрішній простір приміщення відображає внутрішній стан ...

Також до цієї групи належить виділити стиль поп-арт: йому притаманні яскраві фарби і контрасти з неоновим підсвічуванням і глянцем. Любителям відчуття свободи припаде до смаку мінімалістичний інтер’єр з гострими прямими кутами, спокійними фарбами, стриманою меблями і достатком скла. Говорячи про сучасність в інтер’єрі, не можна не згадати так званий кітч. Він якимось дивним чином здатний об’єднати всі відомі стилі інтер’єру в одну цілісну і гармонійну картину.Інтер'єр це внутрішній простір приміщення відображає внутрішній стан ...

Етнічне оформлення приміщень

Цьому варіанту перевагу віддають молоді пари. Етнічні стилі оформлення інтер’єрів будинків — це варіанти для людей, що цінують певну культуру. Тут можна виділити такі яскраві стилі, як африканський, японський, прованс і сільський кантрі.

Короткий опис статті: Інтер’єр, інтер’єр, інтер’єр це основні стилі інтер’єру стилі інтер’єру опис

Джерело: Інтер’єр — це внутрішній простір приміщення, що відбиває внутрішній стан людини

Також ви можете прочитати

No Comments

Leave a Reply