Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

11.06.2018

брекети &# 8211; опис, види, ціна

Брекети — опис, види, ціна

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

Ця стаття розповість Вам:

 • що таке брекети і хто їх придумав;
 • які бувають брекети і чим вони відрізняються;
 • як встановлюють брекети і скільки це коштує.

Всілякі способи вирівнювання кривих зубів людство стало винаходити ще в глибоку давнину. Найперші брекети з’явилися в Стародавньому Єгипті. Тамтешні лікарі навчилися поєднувати зуби дротом з золота. Звичайно, ефективність таких конструкцій була невисокою, тому що золото дуже м’яке, однак вони фіксували зубний ряд і не давали зубам зміститися після смерті пацієнта. Це було важливо для загробного життя, в яку вірили єгиптяни.

Перші повнофункціональні брекет-системи почали носити в 1776 році. Це відкриття приписують французькому хірургу П’єру Фошар, який вважається засновником стоматології. Лікар підв’язував кожен зуб волокнистої лигатурой. Отримана система примикала до металевої дузі, що розташовувалася з зовнішньої сторони зубів. Вирівнювання здійснювалося гарантовано, однак занадто грубо.

Конструкція Фошара дала поштовх новим ідеям корекції нерівних зубів, і його конструкція кілька разів удосконалювалася. А на початку XX століття американський стоматолог Едвард Енгл виставив на загальний огляд такий маленький апарат для випрямлення зубів, що його навіть не потрібно було знімати. Саме Енгл по праву називають батьком теперішніх брекетів. Його конструкція була повністю металевою і мала зовнішнє кріплення. Носити її доводилося обережно через недосконалість, але багато років брекети на зуби, запропоновані Енгл, користувалися великою популярністю.

Час минав, стоматологічне мистецтво удосконалювалося, брекет-система модернізувалася, набуваючи все більш естетичний вигляд. Коли був відкритий термоактивний нікель-титановий сплав, дуги конструкцій стали робити з нього, що подовжує термін їх експлуатації.

Сучасна брекет-система — що це таке?

Брекет-система — це незнімне ортодонтическое пристрій, прикріплюється до зовнішньої або внутрішньої зубної поверхні. Кожен з брекетів наділяється своєю власною програмою, яка задає напрям руху сили, що впливає на викривлені зуби. До брекетів підв’язується ортодонтическая дуга, що відрізняється одну унікальну властивість — вона здатна повертатися в своє початкове положення, як б її не сгіналі. Саме вона є головним переміщує зуби елементом. Як додаткові пристосування, що впливають на зуби, можуть використовуватися еластичні ланцюжка, щічні замки, ортодонтичні кільця і ​​металеві пружини, що входять до складу конструкції.

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

Якщо брати традиційні брекет-конструкції, то дуга в них підв’язується до брекетів металевої або еластичною лігатурою. Це процес отримав назву «лігування». Але за останні роки механізм кріплення трохи змінився. Сьогодні набувають популярності безлігатурні системи (самолігуючі), де лігатури замінені фіксують елементами, які вже включені в будову «замочка».

Як працюють брекети?

Щоб відповісти на питання «як працюють брекети?», Почнемо з того, що зуби аж ніяк не намертво закріплені в щелепи, як це здається багатьом людям. Зуби самостійно можуть переміщатися при прорізуванні, а внаслідок ортодонтичного лікування можна пересунути їх таким чином, щоб отримати бажаний результат, виправивши всі наявні дефекти. Коли на стінку лунки зуба направляється несильно, але довгострокове тиск, вона здатна розсмоктуватися під його впливом — тоді з’являється простір для руху зуба. З іншого боку, в тому місці, де волокна сполучної тканини розтягуються, формується нова кістка, яка підпирає зуб, не дозволяючи йому займати колишнє місце. Можливість «подорожі» зубів в ротовій порожнині зберігається протягом усього життя людини, тому поставити брекети і отримати відмінний кінцевий результат можна в будь-якому віці.

Відкушування і пережовування їжі також має на увазі навантаження на зуби, але переміщення не відбувається через короткочасність впливу. А тривалі, наполегливі, нехай і помірні сили ортодонтичного апарату дають можливість зрушувати зуби в потрібних напрямках. Зуб можна занурити в кістку, витягнути його з кістки, нахилити, а також розгорнути навколо своєї осі.

Скільки носяться брекет-системи?

На увазі не особливої ​​естетичності конструкції, перед тим, як погодитися на її установку, пацієнти часто запитують: «Скільки носять брекети?» Конкретну цифру може озвучити лише Ваш стоматолог після збору всіх необхідних йому відомостей про Ваш клінічному випадку, і прослухавши Ваші побажання, що стосуються поліпшення зубного ряду. Час, назване фахівцем, може варіюватися в межах двох років і більше.

Мінімальний термін, на який доведеться зріднитися з ортодонтичної конструкцією — це один рік. Звичайно за цей час встигають вирівнятися не дуже викривлені зуби в тому випадку, якщо не було проблем з прикусом. Дванадцять місяців буває цілком достатньо для дітей, яким ще не виповнилося чотирнадцяти років (у них ще не встиг повністю сформуватися зубощелепної апарат).

Ось кілька прикладів того, скільки потрібно носити брекети в залежності від масштабу проблеми:

 1. Незначний дефект, наприклад, злегка виступаючий різець, займе своє правильне місце протягом року — це максимум.
 2. Істотні аномалії прикусу усуваються за півтора-два роки.
 3. Вкрай важкі випадки, при яких аномалії заважають щелеп нормально функціонувати, вимагають ортодонтичного лікування протягом двох-трьох років.

Брекети: види

Залежно від матеріалів виготовлення, розрізняють наступні види брекет-систем:

 1. Металеві. Є найпопулярнішими. Приваблива вартість брекетів з металу полягає в нижчій собівартості матеріалу виготовлення, а не в недоліках конструкції. Метал якісний і зручний.
 2. Керамічні. Сильна сторона конструкцій криється в естетичних властивостях. Вони практично непомітні в роті, тому що колір їх відповідає природним відтінкам емалі зубів. З огляду на використання більш дорого матеріалу, ніж в першому випадку, ціна буде вище.
 3. Сапфірові. Виглядають на сто відсотків прозорими, так як кристали мають властивості відображати і заломлювати світло. Якщо перше, на що Ви звертаєте увагу при виборі брекетів — естетика, сапфір підійде Вам як не можна краще, тільки ціна на нього висока.
 4. Лінгвальні. Якщо попередні різновиди брекет-конструкцій помітні на зубах, то даний варіант для оточуючих невидимий, тому що закріплюються лінгвальні системи з внутрішньої сторони зубного ряду. Крім невидимості, вони мають ще один значний плюс — здатність коригувати деякі аномалії, які не під силу виправити вестибулярним конструкціям. Мабуть, єдиний недолік, який мають лінгвальні брекети — ціна. Обходяться вони дорожче своїх побратимів.

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

У чому відмінності брекетів один від одного?

Основна відмінність систем полягає в матеріалах виготовлення. Саме від матеріалу здебільшого залежатимуть краса і естетика Вашої посмішки, поки Ви будете проходити ортодонтичне лікування. Крім цього, різнитися можуть і розміри конструкції. Наприклад, безлігатурні системи більше лігатурних, тому що механізм корекції поміщений всередину замочка. Також на стоматологічному ринку можна зустріти міні-конструкції з металу, які за розміром істотно менше, ніж класичні.

фіксація брекетів

Процедура установки і фіксації конструкції — захід, що вимагає акуратності і терпіння. Установка брекетів може здійснюватися прямим і непрямим методом.

Вестибулярні системи фіксуються зовні зубного ряду прямим методом в кілька етапів:

 • на кожен зуб прикріплюють по одному брекети;
 • встановлюються опорні кільця;
 • брекети з’єднуються разом за допомогою дуг і підв’язують лигатурами (тонким дротом або гумовими кільцями).

Як ставлять брекети лінгвального типу? &# 8211; Непрямим способом. Він трохи складніше прямого. Спочатку робиться гіпсовий зліпок зубів, потім конструкція монтується на зліпку, після чого зі зліпка система переноситься на зуби за допомогою силіконової капи.

Непряма установка краще прямий, тому що вона майже повністю виключає ймовірність помилки в процесі установки конструкції — зліпок абсолютно точно повторює зуби. Деякі фахівці навіть при установці вестибулярних систем воліють використовувати непрямий метод.

Показання до брекетів

 1. Різні деформації прикусу. Неправильний прикус є патологією, з якою обов’язково потрібно боротися. Ця проблема не тільки ускладнює пережовування їжі — вона порушує дикцію і змінює зовнішність, надаючи особі асиметричну форму. Неправильна геометрія зубів коригується лише брекет-конструкціями.
 2. Скупченість зубів. Цей дефект може спровокувати перевантаження зубів, що потягне за собою оголення зубних коренів, травми щік і ясен. Також з’являться передумови до аномальної стертості зубів. У місцях, де зуби занадто щільно прилягають один до одного, швидко накопичується наліт, що згодом викликає карієс.
 3. Нерівномірний розвиток щелеп. Виникає в дитячому віці через шкідливих звичок смоктати пальці або гризти олівці. Диспропорції щелеп ускладнюють нормальне пережовування їжі і вимагають лікарського втручання.
 4. Дістопія. Це викривлення чи неправильне положення окремо взятих зубів в ряду. Зуби можуть бути нахилені, розгорнуті, висунуті вперед або назад. Це не тільки неестетично, а й незручно.
 5. Щілини між зубами. Завдають не тільки естетичні, але і фізичні проблеми. Як вроджені, так і придбані, вони підлягають ліквідації за допомогою брекет-конструкцій.

Протипоказання до брекетів

Брекет-система може встановлюватися лише за умови здоров’я ротової порожнини і відмінного рівня гігієни. Дітям, які не досягли дев’яти років, конструкції не ставляться, а верхнього обмеження за віком немає. Основні протипоказання до установки наступні:

 1. Погана гігієна. Замочки на зубах ускладнюють проведення гігієнічних процедур, і якщо зуби очищати недостатньо ретельно, може розвинутися карієс або захворювання ясен.
 2. Карієс і його можливі ускладнення. Перед установкою системи всі зуби повинні бути вилікувані, щоб не довелося переривати лікування через загострилася хвороби.
 3. Пародонтит і гінгівіт. Ортодонтична конструкція може стати причиною погіршення стану м’яких тканин і тканини кістки, що іноді призводить навіть до випадання зубів.
 4. Захворювання кісток. Поки зуби рухаються, кісткова тканина повинна спокійно розсмоктуватися і наростати там, де потрібно. Порушити нормальний хід цього процесу може, наприклад, остеопороз.

Психічні розлади. Ортодонтичне лікування не проводиться в тих випадках, коли пацієнти страждають на психічні відхилення.

До іншим протипоказань відносять: туберкульоз, серцево-судинні хвороби, онкологічні та венерологічні проблеми, захворювання крові, патології імунної системи. Якщо лікар виявляє обмеження для установки брекет-конструкції, він може запропонувати в якості альтернативи знімні елайнери.

Чи потрібно звикати до брекетів?

Так. Без цього не обійтися, який би вид конструкцій Ви не вибрали. Дискомфортні відчуття, як і період адаптації, суто індивідуальні. Термін і складність звикання залежать від конструкції системи. Якщо Вам поставили систему вестибулярного типу, то доведеться потерпіти кілька днів, максимум — тиждень. Лінгвальні конструкції довше затримають зміни в мові і неприємні відчуття під час їжі — від одного тижня до місяця.

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

Перший день лікування самий неприємний — його потрібно просто перечекати. Щоб полегшити процес прийому їжі намагайтеся вибирати м’які продукти: каші, макарони, пюре. Також в перші дні підвищеним буде слиновиділення. При відчутті дискомфорту дозволяється приймати знеболююче.

У рідкісних випадках дискомфорт може супроводжувати пацієнта весь період лікування ортодонтичної конструкцією. Тому брекет-системи не рекомендуються людям, яким за родом діяльності доводиться багато розмовляти, але це не протипоказання, так як все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Брекети і результати

Зняття брекетів. Що потім? Багатьох хвилює це питання, особливо факт, що стосується змін особи. Слід сказати, що чим серйозніше виправляється аномалія, тим сильніше може помінятися зовнішність після лікування. Форма особи може постраждати, так як система впливає на кісткову тканину щелепи, але зміни дуже і дуже рідко бувають значними. Найчастіше, вони або зовсім відсутні, або майже непомітні.

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

Після зняття конструкції для пацієнта настає ретенційний період. Результат лікування закріплюється за допомогою ретейнер (знімних або незнімних), які надягають на обидві щелепи. Незнімні фіксуються з внутрішньої сторони зубного ряду, зазвичай, від ікла до ікла. Знімні являють собою щільні капи і носяться стільки, скільки лікар вважатиме за необхідне. Якщо проігнорувати потреба носіння яка закріплює конструкції, Ви ризикуєте звести до нуля всі досягнення ортодонтичного лікування.

Зуби після брекетів — що відбувається з емаллю?

По завершенні лікування ортодонтичної конструкцією пацієнт може помітити, що крім очікуваного ефекту вирівнювання зубів, змінилася і емаль — на ній утворилися плями. Такий ефект зовсім не означає, що брекет-конструкція зіпсувала зуби. Та й сам колір емалі необов’язково повинен зазнати змін. Багато в чому цей факт залежить від поведінки пацієнта, що проходить лікування. Дотримання простих правил догляду за ротовою порожниною і деяких обмежень є запорукою відсутності ускладнень після зняття брекетів.

Щоб повернути зубної емалі колишній колір, використовуються різні відбілюючі методики, наприклад:

 • ремінералізуюча терапія
 • фармацевтичне відбілювання — наліт і зубний камінь видаляються в ході гігієнічної чистки у фахівця, в кінці процедури відновлюється також колір емалі;
 • лазерне відбілювання — ефективно усуває з емалі жовті плями і дозволяє добитися прекрасного результату;
 • відбілювання спеціальними смужками — добре ліквідує і плями, і наліт.

Ціна на брекети в Харкові

Середні ціни на різні брекети в Харкові приблизно такі:

 • одна класична система з металу обійдеться від 3500 гривень, але якщо Ви хочете максимально швидко отримати результат, краще зупинити вибір на самолігуючі системі (лікування пройде швидше), яка буде коштувати від 10000 гривень;
 • за звичайну керамічну конструкцію доведеться віддати від 6000 гривень, а за керамічну безлігатурні — від 11000 гривень;
 • сапфірове посмішка зажадає в середньому від 10000 до 14000 гривень;
 • лингвальная конструкція зважаючи на особливості установки коштує набагато дорожче — її ціна починається з 24000 гривень і росте вгору.

Брекети — фото до і після

Якщо Ви мрієте про голлівудську усмішку, то без виправлення прикусу і вирівнювання зубів Ви навряд чи зможете обійтися. Якщо у пацієнта існують відхилення ортодонтического характеру, брекет-конструкція обов’язково входить в план лікування. Криві зуби і порушення прикусу — це основні протипоказання до установки естетичних реставрацій. Ігнорування ортодонтичного лікування і бажання відразу ж поставити вініри на проблемні зуби закінчиться тим, що вініри НЕ будуть триматися. Необхідність носіння брекет-систем підтверджують на своєму прикладі багато знаменитостей.

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якості

Ви вирішили ставити брекети. Куди звернутися?

Поставити брекети в харкові в містодент гарантія якостіОтже, щоб зробити посмішку чарівною і привабливою Ви вирішили використовувати брекети. Харків &# 8211; велике місто і може запропонувати Вам масу стоматологічних закладів, де можна буде пройти ортодонтичне лікування. Але ми рекомендуємо звернутися саме в нашу клініку «МістоДент».

До Ваших послуг найкращі висококваліфіковані фахівці стоматологічної галузі, які мають величезний досвід роботи. У нашому розпорядженні найсучасніше і високотехнологічне обладнання, тому в безпеці проходження лікування в нашій клініці Вам не варто сумніватися. Крім того, Ви можете отримати розгорнуту консультацію фахівця, якщо довірите нам вилікувати Ваші зуби і допомогти Вам отримати посмішку не гірше, ніж у голлівудських зірок.

Короткий опис статті: Брекети ціна, брекети ціна

Джерело: Поставити брекети в Харкові в — МістоДент — гарантія якості

Також ви можете прочитати

No Comments

Leave a Reply